O nas

Jesteśmy częścią międzynarodowej grupy ubezpieczeniowo- serwisowej, specjalizującej się w ubezpieczeniach turystycznych i assistance.

Dostarczamy ubezpieczenia turystyczne od ponad 60 lat. Nasza historia rozpoczęła się w 1950 roku w Szwajcarii, gdzie została utworzona Elvia Travel Insurance. Jej założycielami byli pionierzy ubezpieczeń podróżnych, którzy wiedzieli, że wraz z rosnącą mobilnością ludzi, na rynku powinny znaleźć się usługi dla tych, którzy w obcym kraju będą potrzebowali pomocy. Od 1995 roku wchodzimy w skład Grupy Allianz. Obecnie z naszych usług świadczonych na wszystkich kontynentach, korzysta 250 milionów ludzi.

Wykonujemy 1 interwencję co 2 sekundy, tym samym pomagamy 7 648 osobom w ciągu każdej godziny. Sprawnie działamy w najdalszych zakątkach świata, organizując pomoc w każdej sytuacji. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się kogo poprosisz o wsparcie, gdy na wymarzonych wakacjach doznasz nieprzyjemnego urazu lub zaginie Ci bagaż, a Twoje auto stanie w środku pustkowia od dziś nie musisz się już martwić. We wszystkich tych scenariuszach odpowiedź jest jedna, powinieneś wezwać nas. Zatrudniamy 12 768 specjalistów, mówiących w 58 językach, pracujących w 34 Centrach Operacyjnych na 5 kontynentach. Do naszej dyspozycji jest ponad 400 000 usługodawców na całym świecie różnych specjalności, niosących pomoc naszym klientom.

Druga dekada na polskim rynku. Historia polskiego oddziału naszej firmy sięga końca lat 90. Jeszcze jako Elvia Assistance, a następnie AWP Polska wprowadziliśmy do Polski pierwsze usługi pomocowe i ubezpieczenia specjalistyczne. Przykładem mogą być ubezpieczenia turystyczne ze świadczeniami assistance i assistance samochodowe. Obecnie w polskim oddziale już ponad 200 zatrudnionych pracowników odpowiada za organizację pomocy - 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Polscy klienci mogą liczyć na profesjonalne wsparcie bez względu na to, gdzie są i jakiej potrzebują pomocy. W 2013 roku na polski rynek wprowadziliśmy markę ubezpieczeniową Allianz Global Assistance, światowy synonim najlepszych ubezpieczeń podróżnych.